זוגיות בין מלאכים

 

שלום יקרים,
 
פעמים רבות באמצע אוגוסט אני מרגישה שהסתיו מגיע. אני נתקלת בצחוק "שנפלתי על הראש", על איזה סתיו בדיוק אני מדברת בשיא החום?
 
ובכל זאת, הרוח משנה כיוונה. החצבים כבר התחילו לפרוח.
 
האור משתנה, הצללים מתארכים. אנו קרבים לשעה של חשבון נפש בינינו לבין חברינו ובינינו לבין בוראנו. זהו זמן של הירהור ותיקון.
 
 
 
 
מסר מספר 19:
 
"יד ביד יפסעו ובלשונם רינה. גבר ואשה ירחפו בין מלאכים ודרכם נטולת מאבק תסיטם מן הבורות".
 
 

מה אומר לנו המסר:
 
המסר פונה אל כולנו, אלה הנמצאים בזוגיות ואלה המחפשים אותה. המסר מתאר בפנינו שני מצבים בסיסיים המתרחשים בזוגיות: מצב אחד, בו פוסעים האשה והגבר יד ביד ומצב שני, הוא מצב של מאבק.
 
הנושא המרכזי העולה פה, הוא נושא המאבק בין המינים. האם חייב להיות מאבק ביניהם? האם לא יכולה לשרור הרמוניה?
 
המסר אומר, כי במידה וישלבו ביניהם ידיים, יוכלו חייהם להתנהל בשירה. כלומר, אם ישתפו פעולה ביניהם, אם תתנהל הזוגיות על בסיס של שותפות והדדיות, תשרור הרמוניה במעונם, דבריהם אחד לשני יהיו דברי נועם וחייהם יתנהלו בהתאם.

האם פירוש הדבר, שאין מקום לחילוקי דעות? בודאי שיש, הרי מדובר בשני בני-אדם שונים הדרים תחת קורת-גג אחת. אך האם חייבת להיות מחלוקת של כעס ושיטנה?

 
אם יאותו להגיע להבנה, להקשבה הדדית ולהתחשבות, יוכלו גם הדברים הקשים ביותר להיפתר, ודבריהם הקשים יפנו מקומם לדיבור של קירבה, פיוס ופשרה.
 
היכולת להגיע להבנה תלוי כמובן ברצון של שני הצדדים.
 
זוגיות המבוססת על דו-שיח חיובי תגרום לה להתעלות לרבדים עליונים ותחושת האושר תהיה מנת חלקם של שני הצדדים.
 
דרך של מאבק היא דרך הרסנית. היא אינה מותירה מקום לשני. היא מבוססת על צרכיו האגואיסטיים של האדם. ה"אגו" מככב בה ואינו מאפשר בנייה והתפתחות של בני הזוג , כי אם מוביל להרס הזוגיות.
 
המאבק אינו צריך להתרחש אחד כלפי השניה, או להיפך. אף אחד לא צריך להכניע את השני ולנצח אותו. על שניהם לאחד כוחות לקראת המאבקים המשותפים שנכונו להם, ביחד ולחוד, על מנת להצליח ולעבור ביחד את קשיי החיים. שניים ביחד, גבר ואשה התומכים אחד בשני, יצליחו להתגבר טוב יותר ומהר יותר על אתגרים ומשברים ויגשימו את משימות חייהם בתחושות אושר והישג.
 
 
בברכת זוגיות מתרוננת,
 
פנינה אולי
 
 מתקשרת, פסיכותרפיסטית, מטפלת זוגית, מרפאה בהילינג יהודי אנרגטי
 
 
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...