בס"ד

פנינה אולי - מתקשרת ומדריכה לחיים

052-6762-764

 
 

 
 
 
 
מתי בפעם האחרונה רחצת ידיים?
 
 
 
 
 
מסר מספר 32:
 
 
 
"שמור את כפות ידיך בכיסיך אם דבק בהן רפש"
 
 
שיתוף במחשבות:
 
 
כפות ידיים הן האיבר המרכזי דרכו אנו יוצרים קשר עם העולם. אנחנו אוהבים למשש, להרגיש, לחוש מרקמים שונים דרך מגעם עם אצבעות ידינו.
 
זה האיבר העיקרי שבאמצעותו אנחנו יכולים לפגוע בעצמנו וגם באחרים, להכות, להשחית, להכאיב, או ללטף, לחבק, לרפא.
 
עור מחוספס או עדין יקבל משמעות לפי חוזק הלחיצה שיפעיל האדם. יכולה להיות לטיפה נעימה בכף יד מחוספסת, או לטיפה מרתיעה בכף יד עדינה.
 
הידיים משמשות לכל כך הרבה דברים שקשה לנו לתאר את חייינו בלעדיהן. העולם שהן יוצרות הוא כה רבגוני, כמעט אינסופי. כל תנועה יכולה לקבל פירוש אישי או אוניברסלי. תפקידן כל כך חשוב בין השאר מפני שהן בונות ערוצי תקשורת, מילולית ולא מילולית.
 
אנו לומדים לפענח לאורך חיינו מיליוני סימנים שעושות הידיים שלנו. כל תרבות וחברה עם הסימנים האופייניים לה.
 
הידיים משמשות גם למטרות מזיקות ושליליות, החל באלימות בינאישית וכלה באלימות בין עמים.
 
נתמקד לעת עתה ביכולת שלנו להפעיל כוח חיובי או כוח שלילי. תחרות איגרוף, או הרמת משקולות, או חתירה, כל ענף ספורט בו משתמשים בידיים, זו בודאי הפעלת כוח חיובית. גם אדם שעוזר לשני להרים משא כבד, או לבצע עבודה פיזית קשה, או בכל פעולה אחרת שבה נדרש כוח פיזי, מחוללות הידיים נפלאות.
 
אך מה לגבי אלימות, תקיפה, כל מעשה שלילי מנוגד לחוק, פגיעה באנשים וברכוש?
 
לפעמים אנשים שהשיגו דבר-מה באמצעים לא כשרים, חושבים שאם יתנו לאחרים ממה שהשיגו יפטרו עצמם מאשמה ומאחריות למעשיהם ויכפרו עליהם.  
 
אם אדם אינו בטוח שפעולתו ישרה והגונה, מוטב לו שיסיר ידיו ממנה מלכתחילה. אם מישהו "מלכלך" ידיו שום דבר לא ינקה אותן מן הרפש שדבק בהן, גם אם יעניק תרומות למוסדות שונים באיצטלות שונות של צדקנות ונדבנות.
 
זו אולי תהיה דרך להשקיט את המצפון, אם עדיין נשאר ממנו משהו, אבל בודאי שלא יהיה בכך כדי "להכשיר" את התרומה ובכך לסלוח או להצדיק את המעשים השליליים, גם אם הכסף יעזור לאחרים וישמש לפעולות חיוביות למען הכלל.
 
לצערנו מלא העולם במקרים כאלה, יד אחת בונה ויד שניה הורסת, יד אחת מלטפת ויד שניה מכה. בואו נרחץ את ידינו לעיתים קרובות ונדאג שתשארנה נקיות.
 
 
 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
                                                    שיתוף
 
פנינה אולי - יועצת רוחנית, פסיכותרפיסטית ומתקשרת. בית אור-מזור:  טיפול אנרגטי, ייעוץ רוחני, טיפול פסיכותרפי ותקשור. 
  ראשון-לציון     052-6762-764         pnina_oly@012.net.il     
מפת האתר
לייבסיטי - בניית אתרים